Fabryka Elementów Złącznych S.A.
Poprz.  Strona 1/2  Nast.

 

Fabryka Elementów Złącznych FEZ S.A. jest renomowanym producentem elementów złącznych, dostarczającym wysokiej jakości elementy złączne dla klientów krajowych i zagranicznych. Wdrożony system zarządzania jakością , uzyskane certyfikaty i dopuszczenia , a także własny dział kontroli zapewniają jakość naszych produktów.

Silna i stabilna pozycja rynkowa gwarantuje wartość i zapewnia satysfakcję naszym klientom, a nam zapewnia osiąganie najlepszych wyników ekonomicznych.

 

 

Początki istnienia Fabryki Elementów Złącznych sięgają drugiej połowy XIX wieku, kiedy to w roku 1868 powstała jako warsztat rzemieślniczy, założony przez niemieckiego przemysłowca, Wilhelma Fitznera. Dziewiętnastowieczna industrializacja terenów Polski i Niemiec, a następnie potrzeby militarne w połączeniu z zapleczem surowcowo-technicznym Górnego Śląska, stworzyły korzystne warunki rozwojowe firmy.


Równocześnie przedsiębiorstwo podlegało różnorodnym przekształceniom prawnym. W latach 1945 - 1948 fabryka nosiła nazwę "Fitznerowska Fabryka Śrub i Nitów". W wyniku nacjonalizacji w 1951 roku fabryka zaczęła funkcjonować pod nazwą "Siemianowicka Fabryka Śrub i Nitów". W związku ze zmianami organizacyjnymi, restrukturyzacją firmy i rozszerzeniem asortymentu produkcji, z dniem 23 października 1987 roku zakład przyjął ostatecznie aktualną nazwę "Fabryka Elementów Złącznych".

Od 1 marca 1999 roku firma funkcjonuje w formie spółki akcyjnej.

Aktualnie firma jest zorganizowana według wymogów i standardów światowych, dobrze osadzona na rynku branżowym w kraju i za granicą i należy do grona wiodących producentów w branży elementów złącznych w Polsce.

Doskonała, zgrana załoga związana z zakładem nierzadko wielopokoleniową tradycją, sprawdzona kadra menedżerska, pozwoliły na podjęcie wyzwania, jakim w nowych realiach gospodarczych ostatniej dekady XX wieku stało się sprostanie konkurencji krajowej i zagranicznej. W tym celu podtrzymujemy wieloletnie powiązania kooperacyjne, nawiązujemy nowe kontakty, pracujemy nad ciągłym rozszerzaniem asortymentu produkcji i podniesieniu jej standardu technologicznego.
Fabryka specjalizuje się w produkcji stalowych elementów złącznych - śrub, nakrętek, podkładek sprężystych, elementów złącznych do nawierzchni kolejowej, elementów obudowy górniczej oraz szerokiej gamy wyrobów specjalnych. Wszystkie wyroby są wytwarzane w oparciu o normy krajowe i międzynarodowe (DIN, ISO i inne).

W produkcji przeważają wyroby wielko i średnioseryjne, jednak wykonujemy również wyroby specjalne, według wzorów dostosowanych do indywidualnych potrzeb Klientów. W technologii produkcji dominuje obróbka plastyczna na gorąco i na zimno oraz obróbka cieplna. Wysoką jakość naszych wyrobów zapewnia funkcjonujący System Jakości zgodny z wymaganiami normy ISO9001:2000 , co zostało potwierdzone przyznanym fabryce w dniu 24 kwietnia 2000 roku Certyfikatem Systemu Jakości .

Do głównych odbiorców naszych wyrobów należą: transport kolejowy i samochodowy, budownictwo przemysłowe, przemysł budowy maszyn, przemysł wydobywczy. Bogate doświadczenia, pełny profesjonalizm oraz wysoka jakość wyrobów zjednały firmie Klientów również w wielu krajach Europy i świata.

 

Rada Nadzorcza:
  • Joanna Witkowska-Mosz - przewodnicząca
  • Krzysztof Jakubowicz - członek rady
  • Mariusz Fiuk - członek rady
  • Jarosław Zieliński - członek rady
  • Paula Ziemiecka-Księżak - członek rady
Zarząd:
  • Andrzej Karpowicz - Prezes Zarządu